Kontrola dostępu

kontrola dostępu

Systemy kontroli dostępu

Kontrola dostępu (KD) oznacza środki mające na celu zapewnienie dostępu do zasobów lub miejsc tylko uprawnionym jednostkom. Systemy KD polegają na monitorowaniu i kontrolowaniu wejść i wyjść z budynku za pomocą nowoczesnych środków elektronicznych. 

Kontrola dostępu znajduje zastosowanie głównie wśród organizacji, których pracownicy pracują w biurowcach i kampusach. Często systemy kontroli dostępu (SKD) wykorzystuje się też do zabezpieczania pojedynczych pomieszczeń, takich jak magazyny, sklepy czy serwerownie. O popularności tej metody uwierzytelniania świadczy fakt korzystania z niej na imprezach masowych, wyciągach narciarskich i na płatnych parkingach.

Nowoczesna kontrola dostępu wykorzystuje elektroniczne dane uwierzytelniające lub biometrię. Inaczej mówiąc przyznaje lub odmawia dostępu do obiektu lub konkretnych pomieszczeń na podstawie autentykacji.

Ponadto SKD daje administratorowi możliwość prostego i natychmiastowego dodawania lub usuwania uprawnień dla dowolnej osoby, wyłącznie poprzez kliknięcie myszą komputerową. Jest to dużo prostsze i efektywniejsze niż klasyczne udostępnianie klucza do pomieszczenia odpowiednim osobom.

Rolę klucza pełnią obecnie karty elektroniczne lub breloki zbliżeniowe. Co więcej w nowoczesnych SKD coraz częściej wykorzystuje się rozpoznawanie telefonów komórkowych czy danych biometrycznych. Ponadto nietypowe sytuacje awaryjne mogą być obsługiwane za pomocą całkowicie oddzielnego zestawu komend. Wywołanie ich można ustawić jednym kliknięciem myszy lub uzależnić od innych systemów np. systemu przeciwpożarowego.

W naszej ofercie posiadamy wszystkie urządzenia i oprogramowanie niezbędne do stworzenia pełnego, nowoczesnego systemu KD.

Zalety SKD

  • bezobsługowe określenie uprawnień
  • zwiększona ochrona danych i mienia
  • natychmiastowa identyfikacja
  • monitoring zdarzeń
  • zwiększona wygoda (np. lekka karta zamiast kluczy)
  • łatwa rozbudowa
  • proste zarządzanie

Urządzenia do kontroli dostępu 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem HID Global, renomowanej i uznanej marki w zakresie dostawy urządzeń do KD. W związku z tym w ofercie posiadamy pełną gamę oryginalnych urządzeń i kart HID. Nasza oferta urządzeń KD zawiera również  profesjonalne urządzenia KD maki CS FMN, które odznaczają się nie tylko bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale i efektywnością finansową.

Kontrola dostępu oprogramowanie

Każdy system kontroli dostępu wymaga oprogramowania zarządzającego.  Autorski program CHRONOS KD to oprogramowanie powstałe przy wykorzystaniu naszych wieloletnich doświadczeń w zakresie KD. Zaletą naszego oprogramowania jest jego elastyczność na zmiany. Przede wszystkim nasi specjaliści są w stanie rozszerzyć funkcjonalność oprogramowania o różne nietypowe funkcje , które są potrzebne naszym klientom.

Wyświetlanie 1–10 z 14 wyników