Elektrorygle

Elektrozaczepy lub inaczej rygle elektromagnetyczne to bardzo popularne rozwiązanie, idealnie sprawdzające się jako element systemów kontroli dostępu. Elektrorygle zabezpieczają drzwi wykonane z różnych materiałów: aluminiowe, stalowe czy nawet szklane.

Rygle elektromagnetyczne są bardzo bezpieczne dzięki połączeniu działania zwory elektromagnetycznej ze standardowym ryglem drzwiowym. W naszej ofercie posiadamy różne modele rygli oraz elementy ułatwiające ich prawidłowy montaż.

Elektrozaczepy cechuje bardzo duża wytrzymałość – w zależności od modelu znoszą nacisk aż do 2000kg. Wszystko to dzięki unikalnej konstrukcji i zastosowaniu masywnych, stalowych trzpieni. Do prawidłowej pracy wymagają zasilania elektrycznego.

Oferujemy także blachy i zestawy montażowe zarówno do elektrorygli jak  i zamków solenoidowych. Te elementy montażowe umożliwiają i ułatwiają montowanie zamków na drzwiach szklanych oraz na zewnątrz framugi drzwi.

Elektrorygle zasada działania

Odblokowanie elektrorygla w zależności od modelu odbywa się na dwa sposoby. I tak w modelach NC (bez zasilania zamknięty), gdy system kontroli dostępu wyśle sygnał otwarcia blokady, drzwi odblokowują się dzięki wysunięciu trzpienia elektrorygla ze skrzydła drzwi. Natomiast w wersji rewersyjnej NO (bez zasilania otwarty), brak sygnału powoduje wsunięcie się trzpienia w korpus elektrorygla i otwarcie przejścia.

Nasze elektrorygle, w zależności od modelu, mogą być montowane zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. Dodatkowo pasują do większości rodzajów drzwi. W ofercie mamy modele z wbudowanym monitoringiem stanu drzwi: otwarte czy zamknięte, oraz opóźnieniem blokady rygla.

Więcej informacji na temat osprzętu drzwiowego, systemów kontroli dostępu czy możliwych konfiguracji znajdziecie Państwo na stronie cs.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2