Zwory elektromagnetyczne

Elektrozamki to bardzo popularne rozwiązanie idealnie sprawdzające się jako element systemów kontroli dostępu lub wyjść ewakuacyjnych w systemach przeciw pożarowych. Zwory elektromagnetyczne zabezpieczają drzwi wykonane z różnych materiałów: aluminiowe, stalowe czy drewniane. W naszej ofercie posiadamy różne elektrozwory oraz elementy ułatwiające ich prawidłowy montaż.

Elektrozwory montuje się jako zabezpieczenie drzwi oraz element systemu kontroli dostępu. W naszej ofercie posiadamy różne modele do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w budynkach i lokalach. Oferujemy także dodatkowe blachy, kątowniki i zestawy montażowe wraz szablonami ułatwiającymi prawidłowy montaż.

Zwory elektromagnetyczne – budowa i zasada działania

Zwory elektromagnetyczne czyli inaczej elektromagnesy do drzwi, składają się z dwóch podstawowych części. Po pierwsze z elektromagnesu w obudowie przystosowanej do montażu na ościeżnicy. Po drugie z metalowej płyty zwierającej mocowanej na ruchomym skrzydle drzwi. Gdy zostanie włączone zasilanie – elektromagnes przyciągnie płytę zwierną i utrzyma drzwi w pozycji zamkniętej do czasu przerwania zasilania. Po wyłączeniu prądu elektromagnes „puści ” drzwi pozostawiając je otwarte.

Elektrozwory nie posiadają zużywających się elementów mechanicznych dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością i pewnością działania oraz długą żywotnością. Można je stosowa wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Elektromagnesy do drzwi polecamy do biur, recepcji oraz miejsc użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu.

Więcej informacji na temat osprzętu drzwiowego, systemów kontroli dostępu czy możliwych konfiguracji znajdziecie Państwo na stronie cs.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5